• بنر مناسبتی
 • بنر دیوارنگاره روز دختر میدان ولی عصر تهران
 • پاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  پاک
  نهاد
  تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  و خانواده پژوهی
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • لا شَفیعَ لِلمَرأَةِ أَنجَحُ عِندَ رَبِّها مِن رِضا زَوجِها
  هیچ شفیعی برای زن نزد
  پروردگارش، نجات بخش تر از
  رضایت شوهر
  نیست!
  امام محمد باقر(ع)
 • المَرأَةُ الصّالِحَةَ اَحَدُ الکَاسِبیِن
  زن شایسته
  یکی از دو عامل پیشرفت خانواده است
  پیامیر عظیم الشأن اسلام، حضرت محمد (ص)

یک استاد جامعه‌شناسی خانواده: «جوانان و نیازهای امروز» دارای دو وجه روان‌شناسی و جامعه‌شناسی است

  
align=bottom
یک استاد جامعه‌شناسی خانواده گفت: محتوای کتاب «جوانان و نیازهای امروز» دارای دو وجه روان‌شناسانه و جامعه‌شناسانه است. دکتر احمد فولادیان، یکی از نویسندگان کتاب «جوانان و نیازهای امروز» در نشست خبری نقد این کتاب که صبح امروز، هفدهم تیرماه، در سالن شورای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار ‌شد، اظهار کرد: حدود ۱۵ سال در دانشگاه آزاد مشهد مدرس درس مسائل نوجوانان و جوانان بوده‌ام و...
... معتقدم بسیاری از کتاب‌هایی که در حوزه نوجوانان و جوانان نوشته شده، اغلب از یک دید تک‌بعدی بوده است. 

وی ادامه داد: بنابراین من و دکتر بنی‌اسدی تصمیم گرفتیم که دو وجه جامعه‌شناسی و روان‌‌شناسی را مد نظر قرار دهیم و حاصل کار کتاب «مسائل جوانان و نوجوانان» شد و براساس آن، «جوانان و نیازهای امروز» نوشته شد.

فولادیان افزود: در این کتاب و در حوزه نوجوانان و جوانان، به مسائل، مشکلات و ماهیت آن‌ها و نیز راهکارهای عملی و کاربردی پرداختیم که البته هنوز پرداختن به حوزه جوانان کار و تلاش بسیاری می‌طلبد و باید به آن اهمیت داد.

این نویسنده و استاد جامعه‌شناسی خانواده ادامه داد: در زیرفصل این کتاب، ۱۰ کتاب نوشته شده که از این تعداد، سه کتاب با همکاری به‌نشر به چاپ رسیده‌است و تلاش شده این موضوعات را هم به صورت آکادمیک و نیز با راهکارهای عملی مورد بحث قرار دهیم تا مخاطب عام بتواند از آن استفاده کند.

فولادیان عنوان کرد: در کتاب «جوانان و نیازهای امروز» به نیازهای جسمی، روانی و اجتماعی پرداختیم که البته تمام این‌ها درهم‌تنیده است و نمی‌توان یکی از آن‌ها را کنار گذاشت و غفلت از برخی از نیازها، دیگر نیازها را به نوعی دچار مشکل خواهد کرد.

وی اضافه کرد: این کتاب شامل ۶ فصل و هرکدام چهار زیرفصل است؛ گرچه این نیازها می‌تواند متعددتر، متنوع‌تر و با ابعاد مختلف باشد؛ اما آنچه در سال چاپ کتاب، یعنی ۱۳۹۵ بیشتر برآن تاکید کردیم، همان است که در این مجموعه کتاب آورده‌ایم. به این صورت که هریک از آن‌ها هم به لحاظ روان‌شناختی و نیز جامعه‌شناختی تعریف و در کنار آن یک راهکار عملی ارائه شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع، این کتاب به شکلی روان نوشته شده تا مخاطب با هر سلیقه‌ای بتواند آن را مطالعه کرده، نظر بدهد و ارتباط برقرار کند. همچنین  سعی کردیم این نیازها را به صورت ملموس و عینی و متناسب با نیاز روز جامعه بیان کنیم تا جوانان بتوانند خود را در این قالب‌ها ببینند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

خانه و خانواده در آئینه ی رسانه های کشور

رفاه و آسیب های اجتماعی


خانواده از نگاه خبرگزاری ایسنا


سبک زندگی اسلامیپاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
Copyright © 2011
قالب از: سایت ستاپ بازطراحی قالب: عبدالرضا زرگری
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات