• بنر مناسبتی
 • بنر دیوارنگاره روز دختر میدان ولی عصر تهران
 • پاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  پاک
  نهاد
  تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  و خانواده پژوهی
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • لا شَفیعَ لِلمَرأَةِ أَنجَحُ عِندَ رَبِّها مِن رِضا زَوجِها
  هیچ شفیعی برای زن نزد
  پروردگارش، نجات بخش تر از
  رضایت شوهر
  نیست!
  امام محمد باقر(ع)
 • المَرأَةُ الصّالِحَةَ اَحَدُ الکَاسِبیِن
  زن شایسته
  یکی از دو عامل پیشرفت خانواده است
  پیامیر عظیم الشأن اسلام، حضرت محمد (ص)

نماینده مردم اراک در مجلس: آمار خانواده‌های تک‌نفره رشدی نگران‌کننده دارد

  
align=bottom

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آمار خانواده‌های تک‌نفره رشدی نگران‌کننده دارد گفت: برنامه‌ریزی عملیاتی و اصولی درحل چالش‌های حوزه خانواده باید ارائه و اجرا شود. علی‌‌اکبر کریمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اراک در سال 1396 با اشاره به سیاست‌های کلی اظهار داشت: محتوا و روح کلی بندهای شانزده‌گانه سیاست‌های ابلاغی رهبرمعظم انقلاب اسلامی درباره با جایگاه و نهاد خانواده، براساس 2 اصل تشویق و ترغیب برای تشکیل خانواده و تاکید بر نقش محور خانواده به‌عنوان بنیان و اساس جامعه اسلامی و تلاش برای حفظ و استحکام نهاد خانواده است....
وی افزود: بر مبنای آماری که در سرشماری سال گذشته به‌دست آمده، سن ازدواج در کشور ما متاسفانه افزایش زیادی داشته و با وجود کم شدن آمار ازدواج، آمار طلاق افزایش یافته و شرایط اجتماعی برای تشکیل خانواده سخت‌تر شده و مشکلات اقتصادی و معیشتی در این زمینه تاثیر زیادی گذاشته است.

کریمی بیان کرد: این مسائل نشانگر آن است که ما در حوزه خانواده در کشور با چالش‌هایی مهم و جدی موجه هستیم که باید برای برطرف کردن این مسائل برنامه‌ریزی اصولی انجام شود تا آمار جوانان مجرد جامعه کاسته شود، بنابراین چه آموزه‌های دینی و چه فرهنگ ملی ما بر تشکیل نهاد خانواده و حفظ بنیان آن تاکید دارد که بنابراین ما نیز باید در راستای این مسائل، در این راستا حرکت کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در چندسال گذشته، پدیده‌ای به اسم خانواده‌های تک نفره در جامعه روبه فزونی بوده و مورد پذیرش قرار گرفته، به گونه‌ای که در مجلس موضوع اعطای سرپرستی کودکان بی‌سرپرست به زنان مجرد تصویب شده است.

کریمی اضافه کرد: این واقعیات اجتماعی و عمق مشکلات جامعه باید در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم به شکل صحیح برای حل مسائل تصمیمی بگیریم که مبتنی بر واقعیت‌ها باشد.

وی عنوان کرد: در بخش نخست که تشویق به تشکیل خانواده است باید از سویی فرهنگ‌سازی کرد و از سوی دیگر برطرف ساختن مشکلات معیشتی و بیکاری و آسان‌سازی ازدواج را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تحکیم بنیان خانواده گفت: در محور دوم که تحکیم بنیان خانواده است باید زمینه‌های برطرف کردن بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار مورد توجه قرار گیرد زیرا تقویت معیشت خانواده به حفظ این نهاد کمک بسیاری می‌کند.

کریمی افزود: در حوزه فرهنگ‌سازی تشکیل جلسه و بررسی واقعیات جامعه مطلوب است اما مکفی نیست و باید در این رابطه پروژه محور فعالیت کرد و اقداماتی اجرایی، تاثیرگذار و ثمربخش انجام دهیم.

وی بیان کرد: سهولت در فرایند ازدواج، تامین مسکن کوچک و ارزان برای جوانان تازه عروس و تازه داماد و مواردی از این دست مواردی است که در بالای بردن تمایل جوانان به ازدواج موثر است و سازمان‌های متولی و مسئول در این زمینه باید با همکاری و تعامل حرکت کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

خانه و خانواده در آئینه ی رسانه های کشور

رفاه و آسیب های اجتماعی


خانواده از نگاه خبرگزاری ایسنا


سبک زندگی اسلامیپاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
Copyright © 2011
قالب از: سایت ستاپ بازطراحی قالب: عبدالرضا زرگری
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات