• بنر مناسبتی
 • بنر دیوارنگاره روز دختر میدان ولی عصر تهران
 • پاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  پاک
  نهاد
  تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
  و خانواده پژوهی
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • لا شَفیعَ لِلمَرأَةِ أَنجَحُ عِندَ رَبِّها مِن رِضا زَوجِها
  هیچ شفیعی برای زن نزد
  پروردگارش، نجات بخش تر از
  رضایت شوهر
  نیست!
  امام محمد باقر(ع)
 • المَرأَةُ الصّالِحَةَ اَحَدُ الکَاسِبیِن
  زن شایسته
  یکی از دو عامل پیشرفت خانواده است
  پیامیر عظیم الشأن اسلام، حضرت محمد (ص)

امین زاده دستیار ویژه رئیس جمهور: سلامت اجتماعی توانمندسازی افراد، خانواده و رعایت حقوق آنان در زمینه ها و عرصه های مختلف مد نظر و مورد پیگیری است

  

برای افزایش سلامت اجتماعی و توانمندسازی افراد و خانواده ها امروزه مهم تر از پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی است. دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی امروز در کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی در مشهد با بیان این مطلب افزود : در سلامت اجتماعی توانمندسازی افراد، خانواده و رعایت حقوق آنان در زمینه ها و عرصه های مختلف مد نظر و مورد پیگیری است.  الهام امین زاده با اشاره به لزوم ترغیب خانواده ها به رعایت حقوق شهروندی و احترام به حقوق کودکان اظهار داشت: رعایت حقوق شهروندی در صورت افزایش مسئولیت شهروندی و مسئولیت پذیری افراد محقق می شود.  وی خاطرنشان کرد: کودکان حقوق متعددی از جمله حق غذا، سرپناه، آموزش، استفاده از محیط زیست سالم و غیره دارند که احقاق این حقوق از وظایف همه از جمله والدین محسوب می شود.
امین زاده دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی یادآور شد : شعار هفته ملی کودک برای امسال ' کودکان تشنه اند' انتخاب شده است که نشان از تشنگی کودکان به آب و محبت دارد زیرا علاوه بر اینکه با خشکسالی و کمبود آب در کشور مواجه هستیم، کم توجهی به کودکان و رسیدگی به آنان نیز همچنان وجود دارد. وی گفت: امروز در کلانشهر ها سرب بیشتری وارد بدن کودکان می شود و به همین دلیل هوش آنان تحت تاثیر قرار گرفته است.  دستیار ویژه رئیس جمهور یکی از معضلات دامنگیر جامعه را چاقی مفرط دانست و افزود: سهل انگاری والدین در تامین غذای سالم برای کودکان مهمترین عامل شیوع چاقی در نسل کودک و نوجوان است.    امین زاده اظهار کرد: همه این موارد حقوق حقه کودکان است که باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان، مردم و بخصوص والدین قرار گیرد.    وی تاکید کرد: آسیب های اجتماعی در کشور نیازمند تحلیل، بررسی و ریشه یابی کارشناسانه است که از مهمترین این آسیب ها می توان به معضل طلاق اشاره کرد.    مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اقتصاد مقاومتی و کنترل آسیب های اجتماعی دو اولویت مهم در دولت یازدهم بوده است که تا کنون برنامه ریزی ها در این جهت انجام شده است.    فرشته سلجوقی بیان کرد: کمیته بانوان طرح سلامت اجتماعی با هدف آموزش و نظارت بر فرایند حقوق شهروندی با هدف بالا بردن شاخص های سلامت اجتماعی در استان و به همت بخش خصوصی و خیرین تشکیل شده است.    وی گفت: آموزش حقوق شهروندی و حقوق کودک به خانواده ها دارای اهمیت فراوانی است که تلاش می شود در قالب فعالیت این کمیته بیش از گذشته به آن پرداخته شود. 
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

خانه و خانواده در آئینه ی رسانه های کشور

رفاه و آسیب های اجتماعی


خانواده از نگاه خبرگزاری ایسنا


سبک زندگی اسلامیپاک نهاد، تارنمای خانواده درمانی ایرانی - اسلامی
Copyright © 2011
قالب از: سایت ستاپ بازطراحی قالب: عبدالرضا زرگری
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات